Wersja Angielska strony o księgowości
Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Tatrzańska Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Wólczańska Usługi księgowe Łódź Zobacz nasz salon na Facebook
Biuro księgowe Łódź Biuro rachunkowe
WIELKA SOWA

Sposób potwierdzenia otrzymania korekty faktury in minus wysłanej e-mailem

Sposób potwierdzenia otrzymania korekty faktury in minus wysłanej e-mailem

Co do zasady, zgodnie z art. 19a ust. 13 Ustawy o VAT, w celu obniżenia podstawy opodatkowania na skutek wystawienia faktury korygującej in minus, podatnik winien posiadać potwierdzenie otrzymania tej faktury przez nabywcę towaru lub usługobiorcę. Potwierdzenie to może mieć formę: listu poleconego ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, maila, faxu, odesłania kopii faktury korygującej wraz z datą odbioru czy też pisemnego potwierdzenia odbioru. Jak wynika z wyroku NSA z 5 lutego 2019 r. sygn. akt I FSK 230/17 potwierdzeniem takim może być nawet tzw. autoresponder (automatyczny elektroniczny komunikat zwrotny) związany z wysłaniem maila do odbiorcy.

A może Ty często wystawiasz faktury korygujące? A co jeśli wystawiamy fakturę korygującą in plus? Zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro rachunkowe w Łodzi i skorzystaj z naszych usług.

Autor tekstu: Tomasz Ropelski ©

2019-02-24

Słowa kluczowe: korekta faktury, faktura elektroniczna, orzecznictwo sądowe