Wersja Angielska strony o księgowości
Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Tatrzańska Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Wólczańska Usługi księgowe Łódź Zobacz nasz salon na Facebook
Biuro księgowe Łódź Biuro rachunkowe
WIELKA SOWA

Faktura korygująca zmniejszająca sprzedaż a rozliczenie w deklaracji miesięcznej VAT

Faktura korygująca zmniejszająca sprzedaż a rozliczenie w deklaracji miesięcznej VAT

Jeżeli na skutek wystawienia faktury korygującej dochodzi do obniżenia podstawy opodatkowania, korekty obrotu dokonuje się pod warunkiem posiadania przez podatnika potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez nabywcę towaru lub usługobiorcę. Oznacza to, że dopiero za okres, w którym nabywca towaru lub usługobiorca otrzyma fakturę korygującą, co zostanie w odpowiedni sposób potwierdzone, podatnik będzie mógł rozliczyć tę korektę w deklaracji VAT. Przykładowo jeśli podatnik wystawił fakturę korygującą zmniejszającą sprzedaż 29 stycznia 2019 roku, a potwierdzenie odbioru tej faktury przez nabywcę towaru lub usługobiorcę wpłynęło 3 lutego 2019 r., to tą korektę podatnik wininien wykazać w deklaracji VAT-7 za luty 2019 r.

A może Ty często wystawiasz faktury korygujące in minus i zastanawiasz się w deklaracji za który miesiąc je rozliczyć? Zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro i skorzystaj z usług naszego biura rachunkowego w Łodzi.

Autor tekstu: Tomasz Ropelski ©

2019-02-28

Słowa kluczowe: faktura korygująca, sprzedaż, obowiązek podatkowy, deklaracja VAT