Wersja Angielska strony o księgowości
Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Tatrzańska Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Wólczańska Usługi księgowe Łódź Zobacz nasz salon na Facebook
Biuro księgowe Łódź Biuro rachunkowe
WIELKA SOWA

ROZLICZANIE PIT

PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych zaliczany jest do grupy podatków bezpośrednich, gdzie podmiotem opodatkowanym jest osoba fizyczna uzyskująca przychody.

Obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego PIT na 2023 rok.

W polskim prawie istnieje obowiązek złożenia deklaracji PIT, stanowiącej podstawę zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w określonej wysokości lub zwrotu nadpłaty wynikającej z nadwyżki wpłaconych zaliczek.

Wskazane w deklaracji PIT dane dotyczące kwot przychodów, kosztów, zaliczek, dochodu, ulg oraz odliczeń, metod, czy też form opodatkowania, z jakich korzystali w danym okresie rozliczeniowym podatnicy, stanowią oficjalną informację dla organów podatkowych, dlatego muszą zostać wypełnione zgodnie z prawdą i stanem rzeczywistym. Nieprawidłowe wypełnienie, a przede wszystkim niezłożenie w terminie rocznego zeznania podatkowego skutkuje konsekwencjami karno-skarbowymi.

Wypełnienie i rozliczenie roczne PIT 2023

Nasze biuro rachunkowe świadczy usługę wypełnienia PIT 2023, biorąc pod uwagę wszelkie ulgi i odliczenia, z których mogą korzystać nasi Klienci. Dzięki naszej wiedzy na temat podatku od osób fizycznych, a także doświadczeniu w wypełnianiu PIT będą mieli Państwo pewność prawidłowo rozliczonej i złożonej w terminie deklaracji.

Oferta naszego biura rachunkowego:

Orientacyjny cennik usług księgowych.
Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług online a także bezpośrednio w naszym biurze księgowym SOWA w Łodzi.

Możliwości rozliczenia PIT za 2018 rok przez osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej

Leasing i wydatki na eksploatacje samochodu osobowego fimowego na przełomie 2018 i 2019 r.

Zmniejszony podatek dochodowy i zwiększone koszty uzyskania przychodu