Wersja Angielska strony o księgowości
Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Tatrzańska Zadzwoń od biura i umów się na wizytę - biuro Wólczańska Usługi księgowe Łódź Zobacz nasz salon na Facebook
Biuro księgowe Łódź Biuro rachunkowe
WIELKA SOWA

Urlop ojcowski przedsiębiorcy a obowiązek zapłaty składek ZUS

Urlop ojcowski przedsiębiorcy a obowiązek zapłaty składek ZUS

W okresie urlopu ojcowskiego przedsiębiorca jest objęty obowiązkowymi ubezpieczeniami emerytalno-rentowymi finansowanymi w tym czasie przez budżet państwa. Jeśli taki przedsiębiorca nie zgłosi się do dobrowolnego ubezpieczenie emerytalno-rentowego, to od pierwszego dnia urlopu powinien się wyrejestrować na druku ZUS ZWUA z ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego i w tym samy dniu zarejestrować się na druku ZUS ZZA do ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż w czasie urlopu ojcowskiego jest zobowiązany do jego opłacania. W pierwszym dniu po urlopie przedsiębiorca powinien się wyrejestrować z ubezpieczenia zdrowotnego (ZUS ZWUA) oraz w tym dniu zarejestrować do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego (druk ZUS ZUA).

A może Ty będziesz wkrótce korzystać z urlopu macierzyńskiego lub urlopu ojcowskiego i zastanawiasz się jak naliczyć składki społeczne za część miesiąca? Zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro księgowe w Łodzi i skorzystaj z naszych usług.

Autor tekstu: Tomasz Ropelski ©

2019-02-24

Słowa kluczowe: urlop ojcowski, firma, składki ZUS